شماره های تماس : 88739688 و 88731162
سه شنبه ٠٥ تير ١٤٠٣ |
 
صفحه اصلی > محصولات > سامانه هوش تجاری بانکی 

بدلیل افزایش حجم عملیات بانکداری از یک سو و از سوی دیگر لزوم کنترل و تحلیل اطلاعات مالی و بانکی، نیاز به زیر ساخت هایی جهت تحلیل اطلاعات پراکنده بانکی در قالب های استاندارد و مجتمع بیش از پیش احساس می شود.

از این رو شرکت داده کاوان پیشرو با بهره گیری از تجربیات بانکی و دانش داده کاوی، اقدام به طراحی و توليد سامانه های هوش تجاری سیما بر اساس استاندارد های مرتبط از جمله الزامات بازل نموده است.

این سامانه در پنج محور ذیل می تواند نیاز های جامعه بانکی را پوشش دهد:

  • مدیریت ریسک بانکی

فرایند مدیریت ریسک در این سامانه شامل تشخیص، ارزیابی و اولویت دهی به ریسک های بانک بر اساس محورهای اعلامی توسط بازل می باشد. مهمترین ریسک های تحت پوشش این سامانه عبارتند از ریسک اعتباری، بازار و عملیات.

  • اعتبار سنجی مشتریان

سیستم اعتبار سنجی سیما قادر به محاسبه امتیاز عددی مشتریان برمبنای اطلاعات آماری تحلیلی و اطلاعات مشتری (اطلاعات فردی،  تراکنش ها وضعیت استخدامی و رفتار مالی) می باشد.

گزارش امتیاز اعتباری مشتری که توسط این سامانه تولید شده است می تواند مبنای ارائه اعتبار و تسهیلات به وی قرار گیرد.

  • تشخیص تخلفات

قابلیت تشخیص تخلفات در این سامانه بر اساس الگوهای تعریف شده و قابل فراگیری بصورت آنلاین و آفلاین امکان پذیر است. از جمله تخلفات قابل تشخیص توسط این سامانه می توان به سپرده های مشکوک، وام های مشکل دار، تخلف کارت های پرداخت الکترونیک و جعل هویت اشاره نمود.

  • پولشویی

قابلیت تشخیص عملیات پولشوئی در هریک از سه مرحله ورود پول به بانک، انتقال های سوری خرد و تجمیع پول بر اساس روش های دسته بندی و استنتاج فازی در این سیستم میسر میشود.

  • هوش تجاری عمومی بانکی

  

 

 

 
نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
 
عضویت در سرویس خبری
نام :   
ایمیل :   
كلیه حقوق مادی و معنوی این سـامانه متعلق به داده کاوان پیشرو می باشد.
Copyright © 2012
dmlcc.com